Pozywamy-zbiorowo.pl

2019

VOLKSWAGEN

30 Lis 2017, 12:12 Administrator pozywamy-zbiorowo.pl

Szanowni Państwo,

29 listopada 2017 roku złożyliśmy pozew zbiorowy przedsiębiorców przeciwko VW Group Polska sp. z o.o. i czekamy na postanowienie Sądu o dopuszczalności rozstrzygania sporu w trybie pozwu zbiorowego. To już drugi pozew zbiorowy w tej sprawie, bowiem kilka miesięcy temu złożyliśmy w związku z „aferą spalinową” w grupie VW pozew zbiorowy konsumentów (wszystkich tych, którzy nabyli pojazd prywatnie) .

Nad tematem uzyskania odszkodowania na rzecz naszych klientów od grupy VW w związku z „aferą spalinową” pracujemy już od jesieni 2015 roku. Przez cały ten okres dążyliśmy do polubownego i w sposób nieprocesowy rozwiązania tematu. Odbyliśmy wiele spotkań, licząc na możliwość zainicjowania mediacji. Niestety okazało się, że nikt nie był zainteresowany taką ścieżką postępowania. Dlatego też, po wyczerpaniu drogi pozasądowej (niespornej), złożyliśmy pozwy i teraz czekamy na postanowienia Sądów. Po wydaniu postanowień o dopuszczalności rozstrzygania sporu w trybie pozwu zbiorowego, będzie można się do tych pozwów „dopisywać”.

Więcej informacji o pozwie zbiorowym konsumentów znajdą Państwo tutaj: POZEW ZBIOROWY KONSUMENTÓW PRZECIWKO VW GROUP POLSKA SP. Z O.O.

Więcej informacji o pozwie zbiorowym przedsiębiorców – tutaj: POZEW ZBIOROWY PRZEDSIĘBIORCÓW PRZECIWKO VW GROUP POLSKA SP. Z O.O.

Przypominamy, dla każdego z państwa – niezależnie od rodzaju pozwu – dochodzimy równowartość od około 14,5% do około 18,9% ceny nabycia przez was pojazdu w dniu jego zakupu, w zależności od modelu pojazdu.