Pozywamy-zbiorowo.pl

2017

VOLKSWAGEN

30 Lis 2016, 10:54 Administrator pozywamy-zbiorowo.pl

Szanowni Państwo,

Od roku czasu pracujemy nad tematem uzyskania odszkodowania na rzecz naszych klientów od grupy VW w związku z „aferą spalinową”. Przez cały ten okres dążyliśmy do polubownego i w sposób nieprocesowy rozwiązania tematu. Odbyliśmy wiele spotkań licząc na możliwość zainicjowania mediacji. Niestety okazało się, że nikt nie jest zainteresowany taką ścieżką postępowania.

Poważne instytucje albo „nabierały wody w usta” (jak chociażby Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa) albo wprost okazywały swoją arogancję (poniżej przedstawiamy państwu naszą korespondencję jaką wysyłaliśmy do VW Group z siedzibą w Wolfsburgu, ich przekierowanie do VW Group Polska i odpowiedź od tej ostatniej).

vw-pismo

odpowiedz-vw-de

odpowiedz-vw-pl

Skoro tak, przyszedł moment na dochodzenie roszczenia w trybie spornym – przed sądem.

W związku z tym – po konsultacjach z autorytetami w dziedzinie prawa cywilnego i gospodarczego, po konsultacjach z autorytetami w dziedzinie rzeczoznawstwa samochodowego – jesteśmy gotowi na wszczęcie postępowań sądowych.

Z uwagi na obowiązujące dziś przepisy, w szczególności na analizę i interpretację przepisów ustawy o pozwach grupowych, złożymy jeden pozew zbiorowy dotyczący konsumentów (a więc tych wszystkich z państwa, którzy zakupili auta jako osoby fizyczne i nie wykorzystują ich w działalności gospodarczej), oraz indywidualne pozwy  w imieniu tych wszystkich, którzy zakupili auta w ramach prowadzonych działalności gospodarczych.

We wszystkich tych sprawach pozwanym będzie VW Group Polska, a sprawy będą się toczyć przed sądami w Poznaniu (dla pozwu zbiorowego właściwym jest Sąd Okręgowy w Poznaniu, dla pozwów indywidualnych będzie to Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu).

Dla każdego z państwa – niezależnie od rodzaju pozwu – będziemy dochodzić równowartość od około 14,5% do około 18,9% ceny nabycia przez was pojazdu w dniu jego zakupu, w zależności od modelu pojazdu.

Poniżej przedstawiamy informację, co należy spełnić, by przystąpić do pozwu zbiorowego bądź wszcząć powództwo indywidualne :

POZEW ZBIOROWY -> Więcej poniżej

POZEW ZBIOROWY KONSUMENTÓW PRZECIWKO VW GROUP POLSKA SP. Z O.O.

             

POZEW INDYWIDUALNY PRZEDSIĘBIORCÓW -> CZYTAJ TUTAJ!

POZEW PRZEDSIĘBIORCY PRZECIWKO VW GROUP POLSKA SP. Z O.O.